Ana içeriğe atla

Üniversitemizin farklı birimlerinde görev yapan personelimize yönelik 17.05.2023 tarihinde Bilgi işlem Dairesi Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Süleyman UZUN tarafından verilen “’Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi” ile Temiz Masa –Temiz Ekran Politikası, Parola Gizliliği ve Paylaşmama konularını da içeren Hizmet İçi Eğitim gerçekleştirildi.

40 personelimizin katılım sağladığı ve kamu çalışanlarının bilgi güvenliği farkındalığını arttırmak amacıyla düzenlenen eğitimde bilgisayarlarda şifre kullanarak verilerimizin güvenliğini koruyabileceğimiz hususu ve mevcut şifreleri belirli sürelerde değiştirerek bilgi güvenliğini sağlayabilmenin önemi vurgulanmıştır.

Eğitimde aynı zamanda; Phishing (Oltalama) adı verilen siber saldırıların varlığı ve nasıl anlaşıldığı, siber zorbalık, çocukların sosyal medya (facebook, twitter... vs.) uygulamalarını kullanımında ebeveynlerin rolü, bilgisayar güvenliği için farklı virüslerin varlığı ve korunma için nasıl önlemler alınması gerektiği konuları üzerine de gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Resimler