Ana içeriğe atla

Personel Daire Başkanlığı ve Sivil Savunma Uzmanlığı işbirliği ile düzenlenen İlk Yardım Eğitimi dolu dolu geçirilen bir haftanın sonunda başarıyla tamamlandı. Kurumumuz Akyazı Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuzun değerli hocalarının anlatımıyla gerçekleştirilen eğitimler 3 grup halinde 43 personelin katılımıyla gerçekleştirildi.

Katılımcıların gönüllü olarak katıldığı ve “İlk yardım hayat kurtarır.” bilinciyle yoğun ilgi gösterdiği eğitimde teorik bilgilerin yanı sıra birebir yaptırılan uygulamalar ile bilgiler desteklendi.

Eğitim sonrası Sağlık Bakanlığının yapacağı yazılı sınavda başarılı olan adaylar Uygulamalı sınavda da başarı sağlarlarsa Sertifikalarını alarak İlk Yardımcı olarak başka hayatlara umut ışığı olabileceklerdir.

İlk Yardım Eğitim Merkezi (İYEM) (iyem.subu.edu.tr adresinden erişim sağlayabilirsiniz.) ile İlk Yardım Eğitimlerini gerçekleştiren Prof. Dr. Cemil ÖRGEV, Doç. Dr. Feride TAŞKIN YILMAZ, Dr. Öğr. Üyesi Fatma CEVAHİR, Dr. Öğr. Üyesi Fatma TANRIKULU ve Arş. Gör. Halit ÇELİK hocalarımıza emeklerinden ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz.